Дитяче поліклінічне відділення №2

Дитяче поліклінічне відділення №2 знаходиться на вул. Шевченка, 358Б.

Відділення обслуговує 6500 дитячого населення Шевченківського району м. Львова.

Тут працюють лікарі-педіатри, сімейні лікарі та дитячі лікарі-спеціалісти: хірург, ендокринолог, ревмокардіолог, отоларинголог, офтальмолог, невропатолог, лікар-логопед.

На базі відділення розташовано процедурний кабінет, кабінет щеплень, масажний кабінет та кабінет ЛФК.

Основним напрямком у роботі дитячого поліклінічного відділення є робота із дітьми першого року життя, дітьми з "групи ризику", а також профілактика захворювань дитячого населення, питання імунопрофілактики.

«Про порядок проведення профілактичних щеплень»

З 31 10.2011р. в Україні набув чинності новий порядок проведення профілактичних щеплень, затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.09.2011р. № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів».

Цей наказ значно удосконалює попередній та є більш наближеним до європейських стандартів.

У Календарі профілактичних щеплень, затвердженому наказом МОЗ України від 16.09.2011р. N2 595, містяться наступні зміни:

- відмінено ревакцинацію проти туберкульозу у віці 14 років, ревакцинація проводиться у віці 7 років.

- для вакцинації дітей на першому році життя проти кашлюку, дифтерії, правця може використовуватись вакцина як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом;

- при проведенні вакцинації проти поліомієліту для перших двох щеплень, як і раніше, використовується інактивована вакцина для профілактики поліомієліту (ІПВ), а от для 3-6-го щеплень застосовують оральну полюмієлітну вакцину (ОПВ);

- в новому Календарі визначено, що діти по всій схемі можуть бути вакциновані ІПВ; але, враховуючи, що держава закуповує вакцину ІПВ тільки для перших двох щеплень, а для решти щеплень - ОПВ, то батьки при бажанні за власні кошти можуть придбати інактивовану полюмієлітну вакцину, якою і буде проведено дитині всі наступні щеплення проти поліомієліту;

- вакцина ІПВ може застосовуватись для 3-6-го щеплень як окремо, так і у складі комбінованих вакцин;

- вакцинація дітей для профілактики інфекції, викликаної паличкою Haemophilus influenzae тип b (Hib-вакцина), проводиться за схемою 3, 4, і 18 місяців. Вакцинація проводиться до 4 років 11 місяців 29 днів.

Дітям що,не були вакциновані проти кору , паротиту,краснухи за віком у 12 місяців та 6 років, можна прищепити у будь якому віці до 18 років. У цьому разі дитина має отримати дві дози з інтервалом 1 місяць.

- відмінено ревакцинацію у 15 років проти паротиту у хлопчиків та проти краснухи у дівчат.

- Перенесене захворювання на кір , паротит, краснуху , кашлюк не є протипоказанням до щеплення.

Окрім того, у новому Календарі профілактичних щеплень розширюється перелік рекомендованих щеплень. Зокрема, до вже існуючого переліку інфекцій, куди входять щеплення проти гепатиту «А», гепатиту «В», грипу, пневмококової інфекції та захворювань, для імунопрофілактики яких існує вакцина, зареєстрована в Україні додано: кашлюк (раніше це було обов'язкове щеплення тільки для дітей, а тепер його можна проводити як дітям, так і дорослим), краснуха (для дорослих), епідемічний паротит (для дорослих), кір (для дорослих), менінгококова інфекція (для дітей і дорослих), папіломавірусна інфекція, ротавірусна інфекція.

«Про створення у комунальній 3- й МКЛ м. Львова «Школи імунізації»

Профілактика та лікування інфекційних захворювань є актуальною проблемою сьогодення як в Україні загалом, так і у м. Львові зокрема. Епідемічна ситуація щодо найпоширеніших інфекційних захворювань залишається напруженою. На такі інфекційні хвороби як дифтерія, вірусний гепатит, кір, краснуха, епідемічний паротит, кашлюк та гемофільна інфекція припадає близько 90% усіх зареєстрованих випадків інфекційних захворювань. Окремі з них (краснуха, вірусний гепатит «В») є причиною більшості вроджених аномалій та вад розвитку у новонароджених дітей.

Єдиним ефективним методом захисту населення від інфекційних хвороб залишається імунопрофілактика.

Відповідно до статті 27 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", статей 1, 12 та 13 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" та Закону України „Про затвердження Загальнодержавної програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2009-2015 роки" в Україні передбачено проведення дітям обов’язкових профілактичних щеплень з метою запобігання захворюванням на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, вірусний гепатит В, гемофільну інфекцію, краснуху,паротит та туберкульоз.

З метою забезпечення епідемічного благополуччя населення міста, попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, підвищення рівня відповідальності та обізнаності батьків у питаннях вакцинації дітей у дитячому поліклінічному відділенні створено «Школу імунізації», основними завданнями якої є:

- надання мешканцям на території обслуговування закладів охорони здоров’я амбулаторної консультативної допомоги з питань планування щеплень у дітей різних вікових груп, профілактики інфекційних захворювань у дітей, профілактики післявакцинальних реакцій та ускладнень;

- організаційно-методична робота з питань вакцинації дітей відповідно до календаря щеплень;

- організація санітарно-просвітницької та навчальної роботи серед медичних фахівців, дітей та їх батьків з питань профілактики інфекційних захворювань, забезпечення їх друкованими матеріалами, відеоматеріалами та наглядною агітацією;

- навчання та перевірка готовності медичного персоналу до організації та проведення вакцинації дітям різних вікових груп.

У цій школі батьки зможуть отримати інформацію про те, наскільки небезпечними є інфекційні захворювання, які керуються методами імунопрофілактики, про ризики виникнення у дітей післявакцинальних реакцій та ускладнень, про новий календар профілактичних щеплень, затверджений наказом МОЗ України.

Від 16.09.2011р. № 595, про роботу територіальної та міської імунологічних комісій, про вакцини, їх виробників, умови транспортування, зберігання і використання медичних імунобіологічних препаратів та багато іншої корисної інформації, яку необхідно знати батькам перед тим, як захистити свою дитину від небезпечних інфекційних захворювань.

«Школа імунізації » ДПВ № 2 знаходиться за адресою:

м. Львів вул.. Шевченка 358-б ; I поверх , кабінет № 3.

графік роботи : вівторок з 15.00 до 17.00

четвер з 15.00 до 17.00