ВП "3-я міська клінічна лікарня м. Львова" КНП "Львівське ТМО 3"

79016, м. Львів, вул. Є. Озаркевича, 2 Реєстратура тел. 259-31-02, 259-31-03

Жіноча консультація

З 08.10.2012року жіноча консультація комунальної 3-ї міської клінічної лікарні розпочала свою роботу за новою адресою м.Львів, вул.Рапопорта, 6.

06.11.2012 року міський голова м.Львова А.Садовий відвідав жіночу консультацію з робочим візитом.

Жіноча консультація 3-ї лікарні протягом багатьох років знаходилася в окремій будівлі на вул. О. Степанівни. Будівля була старою, з пічним опаленням, яке взимку не могло добре нагріти приміщення, з туалетом на вулиці, без центрального водопостачання, без власної лабораторії. Тож для вирішення цієї ситуації місто зробило якісний ремонт у приміщенні на вул. Рапопорта,6, яке розташоване у безпосередній близькості до пологового відділення, відділення патології вагітності, лабораторії та УЗД-кабінету. Відтак по завершенні всіх робіт жіноча консультація переїхала у нове приміщення, де для вагітних створені всі умови. Вартість проведених робіт для міста склала 780 тис. грн.. Водночас були залучені і позабюджетні кошти ( понад 76 тис грн.)

Жіноча консультація 3-ї міської лікарні обслуговує жіноче населення частково Залізничного, Галицького, Франківського та Шевченківського районів м. Львова - до 35 тис жінок. В рік жіночу консультацію відвідує близько 11 500 – 12 000 пацієнток, з них на обліку по вагітності перебуває 750 – 800 жінок. Лікарі проводять лікувально-профілактичну роботу серед населення. Прийом пацієнтів проводять кваліфіковані лікарі: з вищою категорією – 6 осіб; з першою категорією – 2; з другою категорією – 4 особи.

До складу жіночої консультації 3-ї міської клінічної лікарні входять: реєстратура, 4 кабінети лікарів акушер-гінекологів, які працюють у дві зміни, кабінети завідувача та старшої акушерки, маніпуляційний кабінет, процедурний кабінет, денний стаціонар, «Школа відповідального батьківства» та «Школа імунізації»; «Кабінет планування сім’ї».

У «Школі відповідального батьківства» успішно проводять навчання та підготовку до партнерських пологів сімейні пари, що підтверджується отриманням сертифікату після закінчення навчання.

Денний стаціонар жіночої консультації акушерсько-гінекологічного профілю є лікувально-діагностичним підрозділом, який входить до складу лікувально-профілактичного закладу. Денний стаціонар забезпечує висококваліфікованою стаціонарною допомогою хворих, які не потребують цілодобового спостереження. На лікуванні в денному стаціонарі знаходяться жінки з запальними хворобами органів малого тазу, вагітні – з раннім гестозом; жінки з хворобами сечо-статевої системи: ерозії шийки матки, з безпліддям; проходять реабілітацію післяопераційні хворі.

В жіночій консультації продовжує працювати «Школа імунізації». Одним з основних її завдань є імунопрофілактика серед населення. Враховуючи високий ризик поширеності гострих респіраторних інфекцій, грипу, кору та туберкульозу проводяться бесіди з вагітними про профілактику та своєчасну вакцинацію дітей та всіх членів родин. Розповсюджуються пам’ятки, буклети, щодо профілактики інфекційних захворювань.

З метою профілактики перинатальних втрат проводиться кардіотокографія плоду, всім вагітним жінкам після 28 тижнів вагітності.

Одним із пріоритетних напрямків у зниженні перинатальної та материнської смертності є діяльність «Служби планування сім’ї». В жіночій консультації 3-ї міської клінічної лікарні службою планування сім’ї проводяться лекції та бесіди серед школярів та молоді по питаннях «Безпечної статевої поведінки», «Збереження репродуктивного здоров’я населення». Особлива робота проводиться у групах статево-активної молоді. Здійснюється «предконцепційна» підготовка до планованої вагітності.

ВАЖЛИВО!

Жіноча консультація 3-ї міської лікарні змінила адресу – тепер вона розташована на вул.Рапопорта, 6, утім телефон реєстратури відділення залишився незмінним: 233-00-13.